Domů Aktuality Kraj ruší vyhlášení období zvýšeného nebezpeční vzniku požárů

Kraj ruší vyhlášení období zvýšeného nebezpeční vzniku požárů

​Rozhodnutím hejtmanky Karlovarsrského kraje Jany Mračkové Vildumetzové z 27. srpna 2018 se ruší vyhlášení období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů na území našeho regionu. Ke zrušení došlo na základě doporučení ředitele Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Václava Klemáka.

„Vzhledem k tomu, že se změnil ráz počasí a lze očekávat i srážky, pozbývají platnosti opatření, která byla stanovena v období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů. Týká se to například rozdělávání a udržování ohňů na volném prostranství či používání pyrotechnických výrobků,“ uvedl statutární zástupce hejtmanky Martin Hurajčík. Doba zvýšeného nebezpečí vzniku požárů byla vyhlášena rozhodnutím hejtmanky Karlovarského kraje č. 1/2018 ze dne 26. července 2018.

Informaci kraj zveřejnil
na úřední desce a opět ji předá všem městským a obecním úřadům.

Datum aktualizace 27. 8. 2018 - 17:08