Domů Aktuality V Novém Kostele proběhlo slavnostní předávání cen soutěže Vesnice roku 2018

V Novém Kostele proběhlo slavnostní předávání cen soutěže Vesnice roku 2018

​Letos se konal již čtyřiadvacátý ročník oblíbené soutěže Vesnice roku, jejímž cílem je povzbudit venkovské obyvatele k aktivní účasti na rozvoji svého domova a zároveň ukázat, co všechno se jim daří realizovat. Z našeho regionu se do ní přihlásilo celkem 16 obcí, přičemž vítězem krajského kola a držitelem Zlaté stuhy se stal Nový Kostel. Starostovi obce Oto Teuberovi předala ocenění hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.
Oblíbenou soutěž každoročně vyhlašuje Spolek pro obnovu venkova ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz měst a obcí ČR a Ministerstvo zemědělství ČR. O prestižní titul letos z našeho regionu usilovaly Dalovice, Dolní Žandov, Hájek, Hazlov, Hroznětín, Kyselka, Nové Hamry, Nový Kostel, Otročín, Ovesné Kladruby, Podhradí, Sadov, Smolné Pece, Těšovice, Tři Sekery a Velká Hleďsebe. Všechny přihlášené obce navštívila krajská hodnotitelská komise, ve které kromě zástupců organizátorů zasedli také starostové obcí oceněných v minulých letech. Vítězný Nový Kostel porotce zaujal tím, že se rozvíjí po všech stránkách. Žije bohatým spolkovým a kulturním životem, příkladně pečuje o zeleň i vodní plochy, spolupracuje s podnikatelskými subjekty a snaží se zajistit zdravotní péči pro všechny obyvatele obce i místních částí.

„Pokaždé, když přijíždím do některé z obcí našeho kraje, vzpomenu si na dobu, kdy jsem byla sama starostkou. Vždycky jsem se snažila, aby se obyvatelům ve městě žilo dobře a aby byly patrné změny k lepšímu. Velmi mne proto těší, že i ostatní starostové k tomu přistupují stejně a že je za nimi vidět ohromný kus práce. Je to samozřejmě zásluha i místních obyvatel, díky kterým se rozvíjí spolkový život a další aktivity. Jsem na ně neskutečně hrdá a všem patří mé velké poděkovaní,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová během předávání cen.

Nový Kostel, který se pyšní Zlatou stuhou, zároveň postupuje do celostátního finále. Slavnostní vyhlášení výsledků pak proběhne v polovině září na Jarmarku venkova v Luhačovicích. Loňským držitelem titulu Vesnice roku se stal Heřmanov z Kraje Vysočina, v Karlovarském kraji pak vyhrála obec Skalná z Chebska.

Stuhy
• Zlatá stuha - vítěz krajského kola: Nový Kostel (okres Cheb)
• Modrá stuha - za společenský život: Hroznětín (okres Karlovy Vary)
• Bílá stuha - za činnost mládeže:  Hazlov (okres Cheb)