Úvodní strana > Krajské listy > Cheb opět bodoval v soutěži Přívětivý úřad

 Cheb opět bodoval v soutěži Přívětivý úřad

Přívětivý úřad
Ve středu 9. května se uskutečnil v pořadí již 3. ročník slavnostního předávání ocenění Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností. Do soutěže se letos přihlásilo na 151 obcí III. typu. V Karlovarském kraji je nejblíže občanům městský úřad v Chebu. Druhé místo patřilo Ostrovu a třetí příčku obsadily Mariánské Lázně.


Soutěž, kterou vyhlašuje Ministerstvo vnitra ČR, mapuje stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Průzkum probíhá již tradičně přes elektronický on-line formulář. Nejpřívětivější úřady byly opět vyhlašovány v jednotlivých krajích a celorepublikově. Při příležitosti slavnostního předávání cen byla pokřtěna také nová publikace s příklady dobré praxe, kde nechybí ani vítěz z Karlovarského kraje.

„Naší snahou je, aby občané na webových stránkách našli nejjednodušší cestou informace, které potřebují. Jak na webové stránce města, tak na facebookovém portále poskytujeme informace o aktuálním dění, důležitých jednáních, komunikujeme v rámci dotazů a díky IT nástrojům jsme blíž k občanům města,“ uvedl starosta Chebu Zdeněk Hrkal.

Podle hodnocení Cheb boduje také v tom, že nabízí občanům možnost platby platebními kartami na úřadu a v infocentru. V dnešní době se jedná o jednu ze zásadních a přitom jednoduchých a málo nákladných služeb úřadů v oblasti vlastní modernizace. Do budoucna se město chystá rozšířit platební terminály i do dalších městských zařízení.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 10.5.2018 15:30