Úvodní strana > Krajské listy > Na vánoční trhy do Lipska? Pohodlně vlakem přímo z Varů

 Na vánoční trhy do Lipska? Pohodlně vlakem přímo z Varů

Vlakem do Lipska
​Magická adventní atmosféra a fascinující kulisy historického centra vábí každoročně návštěvníky do Lipska na jeden z nejkrásnějších vánočních trhů v Německu. Lidem z Karlovarského kraje se už brzy naskytne možnost pohodlně cestovat do Lipska vlakem přímo z krajského města, němečtí turisté zase mohou přijet do našeho regionu.

Nové vlakové spojení, které bude provozovat dopravce GW Train Regio, bude jezdit od 10. prosince 2017 každou sobotu a neděli po celý rok. Z dolního nádraží v Karlových Varech bude vlak vyjíždět v 6:48 ráno, do Lipska dorazí v 10:22. K dispozici bude i odpolední vlak, který z Karlových Varů pojede v 14:54, do Lipska se cestující dostanou v 18:22. Odjezdy z Lipska budou 16:39 odpoledne, ale zájemci o návštěvu Karlovarského kraje mohou cestovat vlakem i v 8:39 ráno.

„Věřím, že možnost cestování do Lipska především v době adventu osloví hlavně rodiny s dětmi, ale i další zájemce z našeho kraje. Cestování po železnici by se pro ně mohlo stát zvlášť v tomto období mnohem příjemnější, než když budou vážit cestu autem. Vlaky v Karlovarském kraji zastavují ve stanicích Karlovy Vary, dále v Sokolově, Svatavě, Oloví, Rotavě a v Kraslicích. Cesta bude trvat asi 3 hodiny,“ popsal náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.Informace o cenách jízdenek a jízdním řádu najdete na stránkách GW Train Regio

Tradice lipského vánočního trhu se datuje už do roku 1458. Trh nabízí 250 stánků s vánočními delikatesami a tradičním zbožím, jedinečný je i každoroční kulturní program. Chybět nebude finská vesnička, historický trh „Alt Leipzig“, či oblíbená výstava modelových železnic.
 

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 30.11.2017 14:30