Domů Aktuality Kraj zve na Lázeňský festival jablek do Mariánských Lázní

Kraj zve na Lázeňský festival jablek do Mariánských Lázní

​Jablečný štrúdl a spousta dalších kulinářských specialit letos opět zavoní na kolonádě v Mariánských Lázních. Kalovarský kraj tam společně s partnery akce přichystal na neděli 15. října od 10 hodin Lázeňský festival jablek. ​

Během dopoledne začne jarmark místních výrobců, řemeslníků a regionálních produktů. Děti se mohou účastnit výtvarné soutěže „Jabloň očima dětí“, ve které získají zajímavé ceny. Připraveny pro ně budou také tvůrčí dílny s ovocnou tematikou. „Soutěžit se ale bude i o nejkrásnější jablko z výpěstků regionálních zahrádkářů, zájemci se mohou podívat na výstavu starých odrůd ovoce z našeho kraje. A chybět nebude ani soutěž o nejchutnější štrúdl. Všechny srdečně zveme,“ řekl krajský radní Karel Jakobec.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěží odstartuje salva Privilegovaného měšťanského střeleckého sboru královského města Stříbra před jednou hodinou odpolední.  Program (210,94 KB, PDF) zpestří i živá hudba, vystoupí skupina Charlie Slavík Revue nebo folkrockový Hromosvod.

Datum aktualizace 12. 10. 2017 - 15:03