Úvodní strana > Krajské listy > Kraj zve na Lázeňský festival jablek do Mariánských Lázní

Kraj zve na Lázeňský festival jablek do Mariánských Lázní

Festival jablek
​Jablečný štrúdl a spousta dalších kulinářských specialit letos opět zavoní na kolonádě v Mariánských Lázních. Kalovarský kraj tam společně s partnery akce přichystal na neděli 15. října od 10 hodin Lázeňský festival jablek. ​

Během dopoledne začne jarmark místních výrobců, řemeslníků a regionálních produktů. Děti se mohou účastnit výtvarné soutěže „Jabloň očima dětí“, ve které získají zajímavé ceny. Připraveny pro ně budou také tvůrčí dílny s ovocnou tematikou. „Soutěžit se ale bude i o nejkrásnější jablko z výpěstků regionálních zahrádkářů, zájemci se mohou podívat na výstavu starých odrůd ovoce z našeho kraje. A chybět nebude ani soutěž o nejchutnější štrúdl. Všechny srdečně zveme,“ řekl krajský radní Karel Jakobec.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěží odstartuje salva Privilegovaného měšťanského střeleckého sboru královského města Stříbra před jednou hodinou odpolední.  Program zpestří i živá hudba, vystoupí skupina Charlie Slavík Revue nebo folkrockový Hromosvod.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 12.10.2017 15:00