Domů Aktuality Kraj přispěje obcím na pořízení Senior expresu

Kraj přispěje obcím na pořízení Senior expresu

​Karlovarský kraj vyhlašuje dotační program Senior expres. Města a obce budou moci získat prostředky na nákup vozidla, které zkvalitní život seniorů a usnadní jim pohyb po městě. Pro letošní rok kraj ze svého rozpočtu vyčlenil 1 milion korun.

​V letošním roce mohou o dotaci žádat pouze obce s rozšířenou působností. „Maximální výše příspěvku pro jednoho zájemce činí 250 tisíc korun. Předpokládáme, že finance na nákup Senior expresu si tak letos rozdělí čtyři města. Příjemce dotace pak bude muset službu provozovat minimálně po dobu tří let. Podobná služba už nyní funguje například v Sokolově,“ uvedl náměstek hejtmanky Petr Kubis.

Automobil pomůže seniorům a občanům nad 18 let s průkazem ZTP nebo ZTP/P přepravit se k lékařům, na úřady či na nákup. Žádosti o dotaci mohou obce podávat od 1. do 8. listopadu, a to elektronicky prostřednictvím datové schránky. Veškeré informace včetně formulářů naleznete na internetových stránkách kraje.
Za stránku zodpovídá Jana Lukášová
Datum aktualizace 27. 9. 2017 - 09:48