Úvodní strana > Krajské listy > Kraj pomůže obcím s pořízením Senior expresu

 Kraj pomůže obcím s pořízením Senior expresu

Senior expres
​Karlovarský kraj nabídne městům a obcím možnost získat dotaci na takzvaný Senior expres, tedy na nákup osobního vozu, kterým bude možné převážet občany seniorského věku zejména k lékaři či na nákup na území konkrétní obce. Pokud to schválí krajští zastupitelé na svém jednání 7. září, kraj vyčlení na tuto službu celkem 1 milion korun.


Na jednu žádost budou moci města a obce získat maximálně 250 tisíc korun. Podobná služba už nyní funguje za drobný poplatek mimo jiné v Sokolově pro seniory starší 70 let.„Věříme, že o tento dotační program bude zájem, protože jsme o tom mluvili se starosty a například v Ostrově uvažují o tom, že by si chtěli Senior expres pořídit,“ vysvětlila hejtmanka Jana Vildumetzová. 

T
ermíny, kdy bude možné podávat žádosti o dotaci, zveřejní Karlovarský kraj po odsouhlasení programu krajským zastupitelstvem. Nový krajský dotační program Senior expres by měl pomoci zkvalitnění života seniorů a přispět k lepší možnosti jejich pohybu po městech a obcích.  Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 9.8.2017 8:40