Úvodní strana > Krajské listy > Dobrovolní hasiči se mohou radovat z nových automobilů

 Dobrovolní hasiči se mohou radovat z nových automobilů

Nové automobily
​Starostům čtrnácti obcí z regionu byly dnes před Krajským úřadem Karlovarského kraje slavnostně předány dopravní automobily pro jednotky sborů dobrovolných hasičů. Jejich nákup byl financován z programu Ministerstva vnitra ČR – Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR „Dotace pro jednotky SDH obcí“ a z prostředků Karlovarského kraje.


Z nového dopravního automobilu se mohou radovat dobrovolní hasiči z Děpoltovic, Hájku, Hazlova, Horní Blatné, Hranic, Chebu, Krásna, Libé, Lomnice, Mnichova, Otročína, Staré Vody, Šindelové a Vojkovic. „Velice si vážím úsilí, odvahy a obětavosti dobrovolných hasičů. Jsou to lidé, kteří utíkají od svých rodin a domovů, aby pomohli ostatním v nouzi, mnohdy s nasazením vlastního života a zdraví. Jsem proto moc ráda, že jim dnes mohu slavnostně předat nové vozy a pevně věřím, že jim pomohou v jejich náročné práci,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Prohlídka nového automobiluCentrálním zadavatelem nadlimitní veřejné zakázky na nákup nových dopravních automobilů byl Karlovarský kraj, přičemž v zadávacím řízení, ve kterém byla základním hodnotícím kritériem nejnižší nabídková cena, zvítězila společnost Auto Eder. Cena jednoho vozu dosáhla výše 831 028 korun. U devíti obcí byl nákup vozu financován rovným dílem ze státní a krajské dotace. U zbylých pěti byl plně hrazen z prostředků kraje.

Dobrovolní hasiči budou ke své práci využívat vozy značky Toyota Proace combi s dieselovými motory o objemu  2,0. „Dopravní automobily v základním provedení umožňují přepravu jednotky požární ochrany na místo zásahu nebo přepravu osob při plnění úkolů na úseku ochrany obyvatelstva. Nejsou vybaveny vestavěnou hasicí technologií ani pevnými úchyty pro její stálé umístění,“ doplnil náměstek hejtmanky pro oblast sociálních věcí a bezpečnosti Petr Kubis.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 25.7.2017 12:00