Úvodní strana > Krajské listy > Porota hodnotila výrobky přihlášené do soutěže Dobrota Karlovarského kraje

 Porota hodnotila výrobky přihlášené do soutěže Dobrota Karlovarského kraje

Hodnocení
​V prostorách Střední zemědělské školy Dalovice se v pátek 14. července sešla odborná porota, aby vyhodnotila první ročník soutěže Dobrota Karlovarského kraje. Pětičlennou hodnotitelskou komisi čekal velice náročný úkol, a sice vybrat z 82 přihlášených potravinářských a zemědělských výrobků od 18 místních producentů ty nejkvalitnější a nejchutnější.


Soutěžilo se celkem v 5 kategoriích, které zahrnovaly masné, mléčné, pekařské a cukrářské výrobky, alkoholické a nealkoholické nápoje a v neposlední řadě ovoce, zeleninu, medy a čaje v čerstvé nebo zpracované formě. „Do soutěže se mohly přihlásit potravinářské a zemědělské výrobky, které byly vyprodukovány nebo vyrobeny v Karlovarském kraji a pocházejí zejména z tuzemských surovin. Podíl těchto surovin musel tvořit minimálně sedmdesát procent, přičemž hlavní surovina musela být ze sta procent domácího původu,“ uvedl radní Karlovarského kraje pro oblast životního prostředí, zemědělství a energetiky Karel Jakobec.

V hodnotitelské komisi zasedli zástupci Karlovarského kraje, Krajské veterinární správy, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státního zemědělského intervenčního fondu a Střední zemědělské školy Dalovice. Vedle chuti a vzhledu se u výrobků posuzovala také jejich společenská prospěšnost. „Pokud spotřebitel kupuje potravinářské výrobky vyrobené v regionu, má jistotu, že maso je opravdu maso a jogurt obsahuje tolik ovoce, kolik má na etiketě. Rozhodně se nemusí tedy bát horší  kvality zboží ve srovnání se stejným zbožím nakoupeným například v Německu. Nákupem českých potravin živíme navíc vlastní lidi a ne výrobce za hranicemi,“ přiblížil ředitel Střední zemědělské školy Dalovice Zdeněk Perlinger.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne 2. září v areálu Krajského úřadu Karlovarského kraje na akci s názvem Loučení s prázdninami. Výhercům bude předán certifikát, díky němuž mohou za předpokladu, že se nezmění charakter oceněného výrobku, užívat značku Dobrota Karlovarského kraje neomezeně.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 17.7.2017 9:00