Úvodní strana > Krajské listy > Vedení kraje a Českých drah jednalo o železniční dopravě v regionu

 Vedení kraje a Českých drah jednalo o železniční dopravě v regionu

Vlak
​Novinky v regionální železniční dopravě, obnova vozidlového parku i oprava tratí a výpravních budov se staly tématy pracovního setkání předsedy představenstva Českých drah Pavla Krtka s hejtmankou Karlovarského kraje Janou Vildumetzovou a s náměstkem hejtmanky pro oblast dopravy Martinem Hurajčíkem.


Jednání se zúčastnili rovněž náměstek ministra dopravy Milan Feranec a místopředseda představenstva ČD Ludvík Urban. „Řešili jsme konkrétní požadavky kraje, například možnosti pravidelného nasazování vozidel pořízených z prostředků ROP i na další tratě v regionu včetně zajíždění do Německa nebo chybějící večerní spojení z Plzně do Chebu,“ uvedl Pavel Krtek.

Hovořilo se ale také o přestavbě Horního nádraží v Karlových Varech nebo o převodu budov nádraží v kraji na společnost Správa železniční dopravní cesty. "Pro nás je karlovarské Horní nádraží velmi důležitým dopravním uzlem, kam přijíždějí naši občané, ale i turisté a návštěvníci kraje. Rekonstrukce by měla být hotova na konci února a já doufám, že práce pokračují, jak mají, aby nově opravené nádraží co nejdříve sloužilo lidem,“ zdůraznila hejtmanka Jana Vildumetzová. Nabídla také, že se kraj v případě potřeby stane prostředníkem komunikace mezi Správou železniční dopravní cesty a starosty měst a obcí při převodu budov nádraží. „Kromě toho jsem ale také požádala o možnost získat od Českých drah vyřazenou lokomotivu pro karlovarské Centrum zdraví a bezpečí. Děti i dospělí, kteří do centra přicházejí na různé preventivní programy, by si aspoň lépe uvědomili, jak velký kolos je může ohrozit, když i přes výstražná světla přecházejí nebo přejíždějí železniční přejezdy,“ dodala hejtmanka.

S vedením Českých drah zástupci kraje řešili dále zajíždění Pendolina do Karlových Varů. „Diskutovali jsme o možnosti prodloužení ranního a večerního spoje Pendolina z Chebu do Karlových Varů a v opačném směru. Spoj nyní končí v Chebu a vrací se zpět směrem na Plzeň. Také jsme projednávali možnost zavedení nového večerního spoje z Plzně do Chebu, který by navazoval na vlakový spoj z Prahy. Ten totiž právě v Plzni končí. Tím by cestující dostali možnost dostat se z Prahy do našeho kraje i v pozdějších večerních hodinách, kam je podle mého názoru nyní spojení nedostačující. Ve stejném duchu se nesla i debata o vlakovém spojení Praha – Karlovy Vary,“ komentoval jednání náměstek hejtmanky Martin Hurajčík. Obě strany se shodly na společném zájmu zlepšovat úroveň železniční dopravy pro obyvatele celého regionu.


Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 24.2.2017 14:05