Domů Aktuality Kraj zve na Lázeňský festival jablek do Mariánských Lázní

Kraj zve na Lázeňský festival jablek do Mariánských Lázní

​Na festival s vůní jablek a štrúdlu zve Karlovarský kraj do Mariánských Lázní. Oblíbenou tradiční akcí ožije mariánskolázeňská kolonáda v srdci města v neděli 2. října od 10 hodin až do pozdního odpoledne.

Návštěvníci mohou ochutnat netradiční druhy jablečného závinu, zjistit zajímavosti z oblasti ovocnářství nebo si prohlédnout výstavu zaměřenou na staré místní odrůdy ovoce. „Budeme rádi, když rodiny s dětmi přijdou na naši pravidelnou oslavu podzimu v kraji, společně budou hlasovat o nejhezčí jablko, které vypěstovali zahrádkáři, a nejmenší se určitě nechají zlákat tvůrčími dílnami,“ uvedl krajský radní Josef Hora.

Slavnostní salva ostrostřelců ze Stříbra odstartuje předávání cen nejlepším produktům regionálních výrobců. Odborná porota v čele se zástupci Střední hotelové školy v Mariánských Lázních vybere nejlahodnější štrúdl a kromě celodenního jarmarku nebude chybět v programu (471,11 KB, PDF) blues v podání kapel St. Johnny a Bluesberry.

Datum aktualizace 27. 9. 2016 - 10:56