Úvodní strana > Krajské listy > Putovní výstava hudebních nástrojů je ve vestibulu hejtmanství přístupná do konce srpna

 Putovní výstava hudebních nástrojů je ve vestibulu hejtmanství přístupná do konce srpna

Výstava
Putovní výstava, která představuje výrobce hudebních nástrojů z Karlovarského kraje, byla 13. srpna zahájena ve vestibulu Krajského úřadu Karlovarského kraje. Expozice dokumentuje historii i současnost tohoto odvětví v regionu a v Karlových Varech bude přístupná do konce srpna.

Výstavu nazvanou Putovní muzeum připravilo sdružení Hudební region. Seznámili se s ní již lidé ve Františkových Lázních, z Karlových Varů by se měla přemístit do Kraslic. "Chtěli bychom, aby tato výstava byla základem velkého regionálního muzea hudebních nástrojů a také projektu na vybudování hudebně naučné stezky," říká ředitel úřadu Regionální hospodářské komory Poohří Josef Písecký.

Právě regionální hospodářská komora s výrobci nástrojů Amati-Denak Kraslice, Strunal Luby a rovněž městem Kraslice stála v polovině roku 2002 u zrodu sdružení Hudební region. "V současné době má sdružení deset členů. Vedle vybudování muzea je našim cílem podpora výrobců nástrojů a aktivity související s turistikou a cestovním ruchem v návaznosti na hudební minulost Karlovarského kraje," vysvětluje Písecký.

Podle něj je třeba výrobu hudebních nástrojů podporovat, protože patří mezi tradiční výrobní odvětví a chloubu Karlovarského kraje. "Producenti se přitom potýkají s řadou problémů, mezi něž patří například odchod kvalifikovaných pracovních sil," dodává Josef Písecký.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 16.8.2004 0:00