Úvodní strana > Krajské listy > Dalovické studentky mají stříbro

Dalovické studentky mají stříbro

Dalovické studentky
​Vynikajícího úspěchu dosáhly studentky Střední školy logistické v Dalovicích. V celostátním finále soutěže "Navrhni projekt" získal dalovický tým skvělé druhé místo. Dívky uspěly s projektem "Dopravní automobil pro evakuaci a nouzové zásobování obcí pro město Chodov". Akci pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj.

​„Výběr nejlepšího projektu nebyl jednoduchý. Návrhy, které postoupily do celostátního kola, byly po všech stránkách detailně zpracované, realizovatelné a také dlouhodobě udržitelné. Studenti prokázali vynikající znalost dané problematiky a své návrhy konzultovali nejen s odborníky, ale také s předpokládanými uživateli navrhovaných projektů,“ vyzdvihla vysokou úroveň přihlášených projektů Olga Letáčková, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj.

Letošního ročníku se zúčastnilo takřka šest desítek prací z celé republiky. Dalovický tým ve složení Nikola Maxantová, Karolína Fenárová a Alena Martinovská a pod vedením učitelky Jany Düringerové, se stal prvním  z Karlovarského kraje, který se do celostátního finále probojoval. Škola z Dalovic je pravidelným účastníkem soutěže a zkušenosti z minulých ročníků vyústily ve stříbrné umístění.

Studentkám  pomohla výborná znalost tématu a přímé zkušenosti se záchranářskou problematikou. „Projekt dopravního automobilu pro chodovské hasiče je zdánlivě prostý, ale velmi dobře připravený, přesně zacílený na potřeby regionu a plně odpovídající současným prioritám Integrovaného regionálního operačního programu,“ doplnil Jindřich Čermák, vedoucí Eurocentra Karlovy Vary a konzultant projektu.

Cílem soutěže je zábavnou formou seznámit mladé lidi s možnostmi čerpání peněz z evropských fondů. Dvou až pětičlenné týmy studentů a pedagogů humanitních, technických či odborných středních škol si samy volí téma a návrhy, jak by se evropské finance daly využít k podpoře regionu, ve kterém žijí nebo studují. Již čtvrtý ročník soutěže probíhal od 1. září 2015 do 21. ledna 2016.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 26.1.2016 9:40