Domů Aktuality O historii knihovnictví se dozvíte více v krajské knihovně

O historii knihovnictví se dozvíte více v krajské knihovně

​Ještě do konce roku mohou zájemci v krajské knihovně v Karlových Varech ve Dvorech navštívit zajímavou výstavu s názvem „200 let knihovnictví v Karlových Varech“, která mapuje vývoj knihovnictví od 50. let minulého století.

Pro návštěvníky si pořadatelé připravili dobové fotografie, které zachycují podobu jednotlivých oddělení knihovny a představují knihovnickou práci tak, jak vypadala v průběhu posledních 60 let. Zájemci si mohou prohlédnout například knihu návštěv čítárny karlovarské městské knihovny z 19. Století, kde se objevil i podpis Františka Palackého, který čítárnu navštívil během svého lázeňského pobytu v Karlových Varech. Součástí výstavy jsou také nejstarší ručně psané, i první tištěné, katalogy karlovarské městské knihovny, její ex-libris a mnoho dalších zajímavých dobových artefaktů spojených s knihovnou a jejím provozem. Vstup na výstavu mají návštěvníci zdarma.
Za stránku zodpovídá Frimlová Věra Kořánová
Datum aktualizace 29. 12. 2015 - 10:05