Úvodní strana > Krajské listy > Hejtman věří, že město Cheb spojí své síly s krajem a společně svoji nemocnici zachrání

 Hejtman věří, že město Cheb spojí své síly s krajem a společně svoji nemocnici zachrání

O chebské nemocnici bude 16. prosince jednat mimořádné jednání zastupitelstva města Chebu. Jednání chebských zastupitelů navazuje na schůzky vedení chebské radnice s Radou Karlovarského kraje z 29. října a 10. prosince.

"Všichni máme zájem na tom pomoci chebské nemocnici a zachovat ji. I když kraj nemocnice převzal od státu s obrovskými dluhy, v žádném případě je nehodlá privatizovat. Nemocnice zůstanou v majetku kraje. Chceme jen, aby nemocnice mohly začít hospodařit s čistým stolem. Proto se kraj rozhodl přeměnit nemocnice na společnosti s ručením omezeným. Na rozdíl od jiných krajů se nám podařilo získat od státu na oddlužení nemocnic rekordní sumu 234 milionů korun. Tuto částku kraj zvýšil o dalších 6 milionů penězi ze svého rozpočtu na 240 milionů, které rovným dílem rozdělí mezi své nemocnice v Chebu, Sokolově a Karlových Varech," říká hejtman Josef Pavel, který tímto splnil svůj slib, který dal Radě města Chebu 29. října.

Veřejné zdravotnictví v ČR se neobejde bez finančních prostředků od měst, v nichž nemocnice sídlí.

"Nepochybuji o tom, že tak jako svým nemocnicím peníze formou dotací věnují města Karlovy Vary a Sokolov, tak se k chebské nemocnici zachová i město Cheb. Kraj slíbil, že pro oddužení bývalých státních nemocnic a chebské zvlášť udělá maximum, a svým slibům dostál. Pro náš společný zájem pomoci chebské nemocnici kraj požádal město Cheb, aby své půjčky nemocnici v celkové výši 50,6 milionů korun přeměnili na dotace. Listopadové zastupitelstvo města o tomto kroku ještě nerozhodlo. Věřím, že po další schůzce Chebských s vedením kraje město spojí své síly s krajem a nemocnici zachrání," dodává hejtman Josef Pavel.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 15.12.2003 0:00