Úvodní strana > Krajské listy > Hry II. zimní Olympiády pro děti a mládež 2006 ČR

 Hry II. zimní Olympiády pro děti a mládež 2006 ČR

Dětský tým Karlovarského kraje
Hry II. zimní Olympiády pro děti a mládež ČR 2006 byly pro Karlovarský kraj vemi úspěšné! V celkovém bodování krajů jsme se umístili na 8. místě a na získaný počet medailí jsme skončili na krásném 5. místě.

Vynikajících 5 zlatých, 3 stříbrné a stejný počet bronzových medailí přivezli mladí sportovci z Karlovarského kraje z her II. zimní olympiády pro děti a mládež České republiky, která se ve dnech 21. 1.–26. 1. 2006 konala v Královéhradeckém kraji.

Radní podpořili výpravu karlovarského kraje téměř půl milionem korun, což umožnilo zajistit výpravu finančně, materiálově i personálně. „V celkovém bodování krajů jsme se umístili na 8. místě se 76 body. Na získaný počet medailí jsme dokonce na pěkném 5. místě,“ vypočítává úspěchy radní pro oblast školství Kamil Řezníček a doplňuje: „S krajskou účastí jsem spokojen, myslím však, že jde-li o ideu olympionismu a o simulaci olympijských her, pak by se i tato dětská forma měla konat jedenkrát za 4 roky a ne po dvou letech, jako je tomu v současnosti.“

Karlovarský kraj zastupovalo 58 závodníků z celého regionu v hokeji, rychlobruslení, klasickém i alpském lyžování a biatlonu. Svoji premiérovou účast na Zimních hrách ve Dvoře Králové proměnili naši rychlobruslaři Jiří Formánek (Karlovy Vary - Kyselka) a Oto Táborský (Karlovy Vary-Rosnice) ve 2 zlaté a 2 stříbrné medaile.

 Dalším úspěšným sportovním odvětvím byl pro náš kraj snowboard (Špindlerův Mlýn-Svatý Petr), ve kterém máme dvě zlaté medaile od Gabriely Matouškové (Karlovy Vary) a Evžena Shorbana (Boží Dar). Na horních Mísečkách se odehrávali boje v klasickém lyžování a biatlonu. I zde jsme získali medaile – Radim Vik (Ostrov) stříbro a bronz, Jan Kronika (Karlovy Vary) bronz a štafeta žáků byla také bronzová, ve složení Kronika (Karlovy Vary), Kotrla (Abertamy), Vik (Ostrov). Na Hrách II. zimní Olympiády byly vyhlášeny též doprovodné programy – výtvarná a biologická soutěž. Výtvarná práce mladší žákyně Veroniky Tiché ze ZUŠ Antonína Dvořáka Karlovy Vary získala zlatou medaili. Večer po posledním velkém předávání olympijských medailí byl pro všechny účastníky připraven kulturní program zakončený velkolepým ohňostrojem.

Děkujeme všem dětem a trenérům za skvělou reprezentaci Karlovarského kraje. Sportovci z Karlovarského kraje přivezli z olympiády zlato.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 15.2.2006 0:00