Domů Aktuality ​Karlovarský kraj opět rozdělí příspěvky na hospodaření v lesích

​Karlovarský kraj opět rozdělí příspěvky na hospodaření v lesích

​I letos udělí Karlovarský kraj příspěvky na hospodaření v lesích. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, žadatelé si mezi sebou rozdělí 9 milionů korun. Finanční prostředky půjdou na obnovu, zajištění a výchovu lesních porostů a na ekologické a k přírodě šetrné technologie.

„V letošním roce obce a lesnické společnosti požádaly o více než 11 milionů korun. Vzhledem ke stanovenému rozpočtu jsme však nemohli uspokojit žádosti v plné výši a proto jsme je částečně pokrátili,“ uvedl radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Václav Jakubík.

Karlovarský kraj poskytuje finanční příspěvky na hospodaření v lesích již od roku 2007. Žádosti pro letošek mohli zájemci podávat do konce listopadu loňského roku. Pokud to schválí krajské zastupitelstvo, nejvíce peněz získají Loketské městské lesy. Mezi další velké příjemce podpory pak budou patřit například Lázeňské lesy Karlovy Vary či Město Jáchymov a Město Boží Dar.
Za stránku zodpovídá Mgr. Veronika Svobodová
Datum aktualizace 12. 1. 2015 - 15:10