Úvodní strana > Krajské listy > Aranžérky ze Sokolova bodovaly na jihu Čech

 Aranžérky ze Sokolova bodovaly na jihu Čech

Plakát
​Začátkem října proběhlo v Českých Budějovicích Mistrovství České republiky AR Junior. V silné konkurenci zazářily studentky Střední školy živnostenské v Sokolově, které se umístily na předních soutěžních místech.Střední školu živnostenskou v Sokolově reprezentovaly studentky v šesti soutěžních kategoriích, a sice výkladní skříň, maketa, plakát, špendlení na živý model, kreslení zátiší a počítačová grafika. Nejlepšího výsledku dosáhla žákyně Denisa Dudyová, která excelovala v kategorii plakát. Její práce zaujala odbornou porotu natolik, že jí udělila krásné druhé místo. O to víc se pak mohla radovat, když v kategorii zátiší obsadila neméně pěkné šesté místo.

Úspěch slavily i její spolužačky. Monika Novotná získala skvělé čtvrté místo v kategorii maketa. Alžběta Kováčová s modelkou Miladou Kuricynovou pak zazářily v kategorii špendlení na živý model, kde obsadily výborné čtvrté místo. Desátou příčku za naaranžovanou výkladní skříň vybojovala Michaela Trázníková. Kristýna Nováková skončila v kategorii počítačová grafika na osmnáctém místě.„Umístění žákyň v ohromné konkurenci letošního mistrovství republiky považujeme za velký úspěch a doufáme, že bude pro žáky oboru aranžér motivací být v příštím roce ještě lepší,“ uvedla ředitelka školy Ilona Medunová.

„Výsledky, kterých studentky dosáhly, jsou velmi důstojnou reprezentací nejen školy, ale i Karlovarského kraje, za což žákyním, pedagogům i ředitelce školy náleží uznání a upřímné poděkování,“ dodal náměstek hejtmana Karlovarského kraje Václav Sloup.


Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 31.10.2014 13:15