Úvodní strana > Krajské listy > Sokolovské muzeum zve na prohlídku dolu Jeroným

 Sokolovské muzeum zve na prohlídku dolu Jeroným

Jeroným
​I přesto, že v současné době probíhají v blízkosti dolu Jeroným stavební práce, návštěvníci o prohlídky rozhodně nepřijdou. Významná technická památka ze 16. století je veřejnosti otevřena každý týden, vždy od středy do neděle.Důl Jeroným byl za přispění Karlovarského kraj zpřístupněn vloni na podzim. Tehdy si jeho prohlídku nenechaly ujít stovky návštěvníků. Následovala krátká zimní přestávka, během které v dole zimovali chránění netopýři. Nyní je důl opět otevřen a prohlídky nenarušily ani stavební práce, které probíhají na vstupním objektu.

Každý, kdo do dolu zavítá, se může těšit na návštěvu impozantních komor ze 16. století, které dosahují až třicetimetrové délky a osmimetrové výšky. Na řadě míst jsou rovněž patrné stopy po někdejším dobývání cínu. Stěny jsou zbrázděny rýhami po havířských želízkách a špičácích.

Prohlídky v dole jsou vhodné zejména pro fyzicky zdatné osoby. Muzeum návštěvníky vybaví nejenom přilbou, ale i čelovkou. Ti, kdo do dolu zamíří, by ovšem neměli zapomenout na teplé oblečení, které si budou moci ušpinit, a pevnou obuv, nejlépe holínky.

Zaměstnanci muzea pak návštěvníkům doporučují, aby si hlavně o víkendech prověřili, zdali vybraný termín jejich prohlídky již není obsazený. Více informací o dole Jeroným naleznete na internetových stránkách Muzea Sokolov.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 21.7.2014 16:00