Úvodní strana > Krajské listy > ​Bečov bude o víkendu patřit kejklířům, šermířům a tanečníkům

 ​Bečov bude o víkendu patřit kejklířům, šermířům a tanečníkům

Bečov
​Dnes večer odstartuje už jedenáctý ročník Bečovských slavností, který bude tentokrát ve znamení století páry a první světové války. Pro návštěvníky je připraven bohatý program, plný zábavy a nevšedních zážitků. Akce se koná za podpory Karlovarského kraje.


Za přispění Karlovarského kraje, který na akci věnoval dvacet tisíc korun, se v Bečově uskuteční už jedenáctý ročník oblíbených slavností. Oslavy začnou v pátek večer koncertem při svíčkách v kostele. V sobotu se pak návštěvníci mohou těšit na rallye veteránů, historický průvod či večerní ohňostroj nad řekou Teplá.

Součástí slavností bude i dobové tržiště, na kterém se představí více než čtyřicet stánkařů. Návštěvníci si budou moci prohlédnout repliky chladných zbraní, helmice a erby, malované sklo, keramiku, vitráže, oděvy z ručně tkaných látek, dřevěné doplňky či ručně kované šperky.

Kromě tradičního historického tržiště nabídnou oslavy také pestrý program, plný hudebních, divadelních a šermířských vystoupení. Diváky budou na scénách u radnice, zámku a v zámeckých zahradách bavit kejklíři, šermíři, tanečníci nebo loutkáři.

Neděle pak bude patřit rodinám s dětmi, pro které je připraven zábavný program v zámeckých zahradách. Nebude chybět ani soutěž o nejchutnější bečovský koláč. Více informací o akci najdete na internetových stránkách města Bečov.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 18.7.2014 11:30