Úvodní strana > Krajské listy > Do Chebu zavítá roadshow proti rakovině

 Do Chebu zavítá roadshow proti rakovině

Jan Čenský
Ve středu 25. června proběhne v Obchodním centru Dragoun speciální roadshow, která je zaměřena na podporu boje s rakovinou. Pro návštěvníky je připraven bohatý odpolední program, v rámci kterého vystoupí odborníci na onkologická onemocnění. Akce se zúčastní i známý herec a mim Boris Hybner.​


Výskyt nádorových onemocnění má v České republice dlouhodobě vzrůstající tendenci. K nejrozšířenějším patří rakovina tlustého střeva a konečníku, rakovina prsu a rakovina děložního čípku. Pomoci by měl nový projekt Ministerstva zdravotnictví ČR a zdravotních pojišťoven „Systém podpory prevence vybraných nádorových onemocnění v ČR – screeningové programy“.

V rámci projektu jsou lidé, u nichž hrozí nádorové onemocnění, zváni na preventivní prohlídky. Zároveň probíhá i celorepubliková informační kampaň, kterou provází známé české osobnosti, jako je Chantal Poullain, Ilona Svobodová nebo Jan Čenský. Součástí informační kampaně jsou také speciální roadshow, které probíhají ve vybraných českých a moravských městech. Jedna z nich zavítá 25. června i do Chebu.

V Obchodním centru Dragoun budou od 15 do 18 hodin přítomni odborníci z řad lékařů, kteří veřejnosti představí screeningové programy a jejich význam pro včasné odhalení rakoviny. Lidé se tak dozvědí maximum informací o prevenci a součástí akce je i možnost osobní konzultace. Pro návštěvníky roadshow bude k dispozici i fotokoutek, prostřednictvím kterého můžou netradičně upozornit své blízké na nutnost preventivního vyšetření rakoviny. Na akci vystoupí také herec a mim Boris Hybner, o kterém málo kdo ví, že je stomikem.

Roadshow aktivně podporuje také řada neziskových organizací zaměřených na prevenci rakoviny. Jednou z nich je i sdružení Onkomaják, které v Chebu představí nafukovací maketu tlustého střeva a upozorní návštěvníky na možnosti prevence a léčby rakoviny tlustého střeva a konečníku.

Více informací o projektu a problematice nádorových onemocnění naleznete
na webových stránkách www.bezrakoviny.cz anebo na webových stránkách jednotlivých onemocnění www.mamo.cz, www.cervix.cz a www.kolorektum.cz. ​

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 23.6.2014 14:15