Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj vyplatí studentům první stipendia

 Karlovarský kraj vyplatí studentům první stipendia

Studenti
Studenti z osmi středních škol v regionu získají od Karlovarského kraje motivační a prospěchová stipendia. Celkově si mezi sebou rozdělí 264 500 korun.Stipendia budou studentům udělena za 1. pololetí školního roku 2013/2014. Motivační stipendia získají studenti, kteří neměli kázeňské problémy, pravidelně docházeli do školy a nevykázali neomluvenou absenci. Na prospěchová stipendia pak dosáhnou ti, kteří byli hodnoceni ze všech předmětů, získali stanovený průměr známek na vysvědčení a vyhnuli se snížené známce z chování.

„Celkem bude vyplaceno 125 motivačních stipendií v hodnotě 187 500 korun a 77 prospěchových stipendií ve výši 77 000 korun,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Václav Sloup.

Stipendia získají studenti, kteří se vzdělávají v jednom ze 16 vybraných oborů, jako je například pekař, zedník, klempíř, truhlář, strojní mechanik či sklář. Nejvíc stipendií pak bude vyplaceno studentům ze Střední průmyslové školy v Ostrově.
Karlovarský kraj tak reaguje na upadající zájem o studium učňovských oborů na středních školách. „Zatím je předčasné, abychom hodnotili nastavený systém stipendií, ale podle signálů, které máme, školy evidují zvýšený zájem o jednotlivé obory. Do budoucna bychom chtěli zavést i stipendia pro studenty vysokých škol, ovšem o tom budeme ještě jednat se zaměstnavateli,“ doplnil Václav Sloup.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 11.2.2014 14:35