Úvodní strana > Krajské listy > Přijďte si zaběhat a podpořit dobrou věc

 Přijďte si zaběhat a podpořit dobrou věc

Františkolázeňská 24hodinovka
V sobotu 16. listopadu se ve Františkových Lázních uskuteční tradiční Františkolázeňská 24hodinovka s mottem „Kilometry pro Achillovu Patu“. Výtěžek z akce bude věnován na podporu lidí, kteří žijí v Domově pro osoby se zdravotním postižením „Pata“ v Hazlově.

Běžecký happening odstartuje v sobotu 16. listopadu ve 14:00 hodin naproti hotelu Luisa a bude ukončen v neděli 17. listopadu ve 14:00 hodin na stejném místě. Trasa měří 1150 metrů a vede parkem v blízkosti aqvaparku Aquaforum. Pro malé i velké je připraven bohatý doprovodný program, jehož součástí je i malování na obličej a obří bublifuk. Akci pořádá Běžecká škola Miloše Škorpila ve spolupráci s dobrovolníky ze Střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy Cheb, Farní charity Cheb a občanského sdružení Komunitní osvětové společenství.

Letošní ročník tradiční Františkolázeňské 24hodinovky si klade za cíl spojit dva na první pohled odlišné světy zdravých a handicapovaných lidí. O tom, co se skrývá za mottem akce, ve kterém se spojují pojmy jako Achillova šlacha a Domov pro osoby se zdravotním postižením „Pata“, hovořil ředitel Běžecké školy Miloš Škorpil. „Achillova šlacha je prokletí profesionálních i amatérských sportovců. Bolí vás, při pohybu cítíte pnutí, po ránu je ztuhlá, vrže nebo praská. Zánět nebo přetržení Achillovky vám může zkomplikovat život víc, než možná tušíte. Podobně nám komplikují život víc, než je třeba, předsudky, které má mnoho z nás vůči lidem s postižením. Může to být i strach nebo obavy z toho, že by tito lidé měli žít běžně mezi námi nebo být našimi sousedy. Bojíme se s nimi mluvit a nevíme, jak se chovat v jejich přítomnosti, dokud si neuděláme vlastní zkušenost,“ uvedl Škorpil.

Výtěžek z akce poputuje na speciální několikadenní divadelní dílnu, jejíž součástí je socializační a aktivizační program „Cirkus Paciento“ občanského sdružení Ledovec. Veškeré podrobnosti o průběhu akce najdete na těchto internetových stránkách.​

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 12.11.2013 11:00