Úvodní strana > Krajské listy > Památky v Karlovarském kraji navštívilo přes 73 400 lidí

 Památky v Karlovarském kraji navštívilo přes 73 400 lidí

Bečov
Památky, které v Karlovarském kraji spravuje Národní památkový ústav, se v letošním roce těšily velkému zájmu veřejnosti. Jejich branami prošlo přes 73 400 návštěvníků. Ačkoliv je hlavní sezóna již u konce, památky budou otevřené až do konce roku.​


I přes vysoký počet návštěvníků však došlo k meziročnímu poklesu návštěvnosti o 10,5 %. Hlavní příčinou byla především dlouhá zima, která neumožnila otevřít památkové objekty včas. Tropické počasí v prázdninových měsících návštěvám památek také příliš nepřálo, stejně tak jako prudké ochlazení a vytrvalé deště v průběhu září.

Některé z památek však zaznamenaly mírné navýšení počtu příchozích návštěvníků. Mezi ně patří například zámek ve Valči. I přesto, že zámecká budova prochází v současné době rekonstrukcí, interiéry zámku doposud navštívilo téměř 2 600 lidí.

Ačkoliv je hlavní sezóna u svého konce, návštěvníci památek se mohou těšit na celou řadu akcí. V Bečově budou v týdnu od 29. října do 1. listopadu probíhat mimořádné prohlídky pro veřejnost. V listopadu se pak děti mohou těšit na Lampionovou slavnost. V závěru roku se v zámeckém kostele ve Valči uskuteční adventní koncert komorního pěveckého sboru ze Žlutic Rosa Coeli. Bližší informace naleznete na internetových stránkách jednotlivých památkových objektů.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 30.10.2013 13:35