Úvodní strana > Krajské listy > Hejtman předal šek folklórnímu souboru Marjánek

 Hejtman předal šek folklórnímu souboru Marjánek

Předání šeku
Předsedkyně Občanského sdružení folklórní soubor Marjánek Sandra Heřmanová dnes převzala z rukou hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného šek ve výši 40 tisíc korun. Peníze poputují na činnost folklórního souboru.

„Jsem rád, že můžeme podpořit soubor, který pomáhá udržovat lidové tradice. Mimo jiné také pořádá mezinárodní folklórní festival Mariánský podzim, který patří k nejnavštěvovanějším akcím našeho regionu. Pořadatelům, kteří věnují organizaci festivalu mnoho úsilí, času i energie, patří mé poděkování,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

Folklórní soubor Marjánek je jedním z nejúspěšnějších souborů v regionu. Jeho počátky sahají do poloviny 90. let, kdy v Mariánských Lázních působil dramatický kroužek, který se postupem času začal orientovat na zvyky a obyčeje Chodska. V roce 2004 pak bylo založeno Občanské sdružení folklórní soubor Marjánek, které pravidelně pořádá mezinárodní folklórní festival Mariánský podzim. Ten každoročně naplňuje lázeňské město veselou náladou a barevností lidových krojů.

Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 24.10.2013 14:10