Úvodní strana > Krajské listy > ZUŠ Nová Role se zúčastnila hudebního festivalu „Jazz na Bajkale“

 ZUŠ Nová Role se zúčastnila hudebního festivalu „Jazz na Bajkale“

ZUS Nova Role
Do sibiřského města Irkutsk se sjeli talentovaní hudebníci z celého světa, aby si zahráli na festivalu, který se konal pod záštitou jazzové legendy Igora Butmana. Karlovarský kraj zde v rámci partnerské spolupráce reprezentovali žáci ze Základní umělecké školy Nová Role.

Festival „Jazz na Bajkale“ je akcí, která se koná každoročně za podpory města Irkutsk. Je určena nejenom profesionálům, ale také mladým začínajícím talentům. Tento ročník byl specifický zejména tím, že se na něj sjeli hudebníci z partnerských měst a regionů. Žáci ze Základní umělecké školy Nové Role tak měli jedinečnou příležitost zazářit na mezinárodní scéně. Jejich účast přispěla nejenom ke vzájemnému poznání a rozvedení hudebního dialogu, ale také k výměně zkušeností a navázání potřebných kontaktů.

Do sibiřského města Irkutsk se vydali Vilém Schlapák, Tomáš Valenta, Tomáš Šilhánek, Radek Holzer, Johan Riedl, Tereza Zachariášová a Adéla Kopfsteinová. V jejich podání zazněly skladby, jako je Tijuana Taxi, Feliz navidad, Tequila, Oye como va, Brazil či Chilli pepper 101. Žáky na festivalu doprovodila ředitelka školy Květa Teturová.

Program festivalu se neomezoval pouze na soutěžní přehlídku. Žáci se mohli zúčastnit i speciálních lekcí zaměřených na vokály, bicí, basu či klávesy. Mimo to proběhla i kolektivní lekce s předsedou poroty, umělcem a skladatelem Alexandrem Oseichuckem. Nechyběly ani výlety do města a okolí. Veškeré náklady spojené s dopravou, ubytováním a stravováním hradilo partnerské město Irkutsk.

Více informací o partnerské spolupráci Karlovarského kraje s městem Irkutsk naleznete na internetových stránkách Karlovarského kraje.


Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 30.4.2013 0:00