Úvodní strana > Krajské listy > Od dubna se otevírají půjčovny kol Českých drah v kraji

 Od dubna se otevírají půjčovny kol Českých drah v kraji

Cyklisti
S příchodem jarních měsíců zahajují České dráhy už třetí sezónu půjčoven kol a elektrokol. Půjčovny budou otevřené až do konce října.

K původním místům v Karlových Varech, Mariánských Lázních, Chebu a Sokolově, přibyly v loňském roce ještě půjčovny ve Františkových Lázních, Nejdku a Lokti. Nově se letos otevře půjčovna v Aši, takže počet míst vzroste na osm. Kromě klasických bicyklů se v nabídce jako v jediném kraji v České republice nově objevují také elektrokola, jejichž počet se rozšíří na začátku sezóny o další dvě.

„Největší zájem pravidelně zaznamenáváme v lázeňských městech. Spolupracujeme s hotely a lázeňskými domy, zvýšený počet výpůjček především z řad lázeňských hostů je výsledkem dobře zacílené propagace,“ uvedl Vladimír Omelka, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Karlových Varech. V loňském roce České dráhy v Karlovarském kraji zaznamenaly 567 výpůjček.

Cyklopůjčovny ČD v Karlovarském kraji provozuje Krajské centrum osobní dopravy ČD Karlovy Vary od roku 2011 jako společný projekt Karlovarského kraje a Českých drah. K dispozici je 40 trekingových nebo horských kol v dámské i pánské verzi, včetně dětských bicyklů a 4 elektrokola. Výhodná je i cena výpůjčného. Poskytují se slevy pro držitele In-karty ČD i v případě vícedenní výpůjčky. Navíc na vyjmenovaných tratích je možné vypůjčené kolo přepravovat zdarma. Největší výhodou ale je, že cestující mohou vrátit kolo jinde, než si ho půjčili.

Projekt půjčoven kol vznikl v souvislosti s vybudováním páteřní cyklostezky z Karlových Varů do Chebu údolím řeky Ohře, která navazuje na další cyklistické trasy v Krušných horách, Slavkovském a Českém lese i v sousedním Bavorsku, Sasku a Durynsku.

Ceník půjčovného v půjčovnách Českých drah v Karlovarském kraji:
Jednodenní nájemné
Základní: 200 Kč
Zlevněné: 150 Kč (pro držitele In-karty)
Cena s jízdenkou EGRONET 90 Kč

Jednodenní nájemné elektrokolo:
Základní: 360 Kč
Zlevněné: 290 Kč (pro držitele In-karty nebo jízdenky EGRONET)
Zapůjčení přilby stojí 50 Kč.


Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 29.3.2013 0:00