Úvodní strana > Krajské listy > Průvodci z Karlovarského kraje převzali ocenění

 Průvodci z Karlovarského kraje převzali ocenění

Pruvodci
Téměř dvacítka průvodců působících na území našeho regionu se sešla uprostřed týdne na Krajském úřadě Karlovarského kraje. Historicky první setkání s průvodci inicioval uvolněný krajský zastupitel Edmund Janisch.

Z rukou zástupců vedení regionu převzali  pamětní listy a knihy za svůj přínos k prezentaci a zviditelnění našeho kraje. „Musíme myslet na to, že průvodci jsou často prvními lidmi, s nimiž se setkají návštěvníci kraje a turisté po svém příjezdu do regionu. A právě to, jak poutavě a atraktivně náš kraj prezentují, ovlivňuje rozhodnutí lidí se k nám opakovaně vracet,“ uvedl Edmund Janisch. Ten také společně s krajským radním Olegem Kalašem informoval přítomné o aktivitách Karlovarského kraje v oblasti cestovního ruchu i o problematice čerpání evropských dotací.

Průvodci upozornili na detaily, které často komplikují jejich činnost. Turistům například musí vysvětlovat neočekávané zkoušky sirén, uvítali by i lepší stav komunikací v centru Karlových Varů.

V závěru akce poděkovali za pozornost, které se jim ze strany Karlovarského kraje dostalo, i za ujištění, že by se podobná akce měla uskutečnit i v následujícím období.


Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 27.3.2013 0:00