Úvodní strana > Krajské listy > Soutěž Železnice dětem zná vítěze

 Soutěž Železnice dětem zná vítěze

Zeleznice detem
Soutěž pro děti předškolního i školního věku připravil Karlovarský kraj ve spolupráci s Českými drahami. Jejím cílem bylo představit dětem dopravu po železnici a upozornit je na ekologické cestování.

"Projekt začal v březnu a o zajímavé ceny děti soutěžily do konce října letošního roku. Hry a soutěže se vyhlašovaly postupně a jednotlivci i třídy mohli získat Kilometrickou banku Českých drah a další dárky od pořadatelů,"uvedla tisková mluvčí Českých drah Jitka Pistoriusová.

Účastníci soutěže sbírali kilometry do zvlášní kilometrické banky, mohli se zapojit do skládání puzzlí, jejichž části byly rozmístěny ve vybraných železničních stanicích na území kraje. Děti také kreslily a pátraly po nádražních tabulkách s nadmořskou výškou. Nechyběl ani test o bezpečném chování na železnici.

Vítězkou soutěže v kategorii cestování s "dětskou kilometrickou bankou" se stala dvanáctiletá Kateřina Horáková z Karlových Varů, která najezdila 5600 kilometrů. Získala hlavní cenu, kterou je Kilometrická banka Českých drah.

Ve skládání puzzlí byla nejlepší šestiletá Anička Hermanová z Mariánských Lázní, v pátrání po nadmořských výškách stanic a zastávek bodoval Martin Landiga z Merklína. Byl tak důsledný, že zjistil, že v Mariánských Lázních je deska s nadmořskou výškou schovaná u přednosty.

Test o bezpečném chování na železnici zvládl nejlépe Petr Horák z Karlových Varů a malování s motivem cesta vlakem třída Motýlků z MŠ Komenského v Březové. Zvláštní cenu pak v kategorii malování s motivem cesta vlakem získala třída Rybiček rovněž z MŠ Komenského v Březové. Obě třídy dostanou výtvarné pomůcky v ceně pěti tisíc korun.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 29.11.2012 0:00