Úvodní strana > Krajské listy > Od 9. prosince bude platit nový jízdní řád na železnici

 Od 9. prosince bude platit nový jízdní řád na železnici

Jizdni rad CD
Nový jízdní řád pro rok 2013 přinese v regionální železniční dopravě několik změn. K novinkám patří rozšíření provozu vlaků SC Pendolino, nasazení dalších jednotek RegioShark či zavedení nových přímých spojení do Johanngeorgenstadtu.

V novém jízdním řádu se od 3. března 2013 rozšíří provoz vlaků SC Pendolino o nové spoje z Bohumína do Františkových Lázní a zpět. „Během dubna a května příštího roku budou na koleje v našem kraji dodána další 4 nová vozidla, koncem roku poslední 2 vozidla na trati Cheb – Aš. Po dodání posledních dvou jednotek bude vozový park Českých drah v Karlovarském kraji obnoven z devadesáti procent, což je v republice unikátní,“ vysvětlil ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD Vladimír Omelka.

Nové motorové jednotky RegioShark začnou jezdit především na trati Karlovy Vary – Chomutov. Díky tomu nebudou muset lidé přestupovat v Klášterci nad Ohří. Komfortní jízda novým vlakem čeká na cestující i v úseku Karlovy Vary – Cheb – Mariánské Lázně. Od 9. června 2013 pak budou nové motorové jednotky jezdit na všech spojích páteřní linky na trati Mariánské Lázně – Cheb – Karlovy Vary – Chomutov a nahradí klasické soupravy. RegioSharky budou jezdit i na trati Cheb – Aš město – Hranice v Čechách a na některých spojích trati Cheb – Luby u Chebu. Nová přímá spojení vzniknou mezi karlovarským Dolním nádražím a německým Johanngeorgenstadtem.

České dráhy však také pro příští sezónu zvyšují jízdné celkem o 2, 5 procenta. Jízdenka z Karlových Varů do Sokolova tak například podraží z 38 na 39 korun, z Karlových Varů do Chebu stoupne cena lístku ze 74 na 76 korun. V současnosti také společnost vyjednává s Karlovarským krajem o navýšení plateb v rámci zajištění základní dopravní obslužnosti. „Jsme ochotni dát více peněz o výši inflace, což jsme zohlednili i v návrhu krajského rozpočtu na rok 2013. Pro letošní rok na pokrytí ztráty z přepravy po železnici platil kraj 138 milionů korun, příští rok by mělo zvýšení činit 4, 8 milionu korun. O dalších požadavcích Českých drah budeme ještě diskutovat,“ upřesnil náměstek hejtmana Petr Navrátil.

Denně vypraví České dráhy v Karlovarském kraji 250 regionálních vlaků, které ujedou téměř 6 tisíc vlakokilometrů. Každý den také jezdí krajem 32 rychlíků a 8 mezistátních spěšných vlaků na trati Cheb – Norimberk.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 29.11.2012 0:00