Živý kraj“. Portál poutavou formou představuje Karlovarský kraj jako ideální místo pro trávení volného času a dovolené. Kromě tradičních sekcí zaměřených na významné turistické cíle, kulturní akce či ubytování nabízí i interaktivní nástroje, prostřednictvím nichž si mohou turisté naplánovat co a kdy v kraji navštíví. " >
Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj má nový turistický portál „Živý kraj“

 Karlovarský kraj má nový turistický portál „Živý kraj“

Portal Zivy kraj
Karlovarský kraj uvedl do zkušebního provozu nový turistický portál „ Živý kraj“. Portál poutavou formou představuje Karlovarský kraj jako ideální místo pro trávení volného času a dovolené. Kromě tradičních sekcí zaměřených na významné turistické cíle, kulturní akce či ubytování nabízí i interaktivní nástroje, prostřednictvím nichž si mohou turisté naplánovat co a kdy v kraji navštíví.

Autorem turistického portálu „ Živý kraj“ je ostrovská firma 2 M STUDIO. Ta se již od roku 1999 zabývá tvorbou webů a digitálních médií. „Při tvorbě turistického portálu jsme se inspirovali v zahraničí. Snažili jsme se vytvořit atraktivní a uživatelsky přívětivý portál, který návštěvníky zaujme a nadchne. Portál obsahuje všechny potřebné informace a nechybí ani fotografie a videa plná zajímavých záběrů,“ uvedl Petr Lněnička z firmy 2 M STUDIO.

Nový turistický portál, který přišel Karlovarský kraj zhruba na 600 000 korun, je rozdělen do 5 hlavních sekcí, a sice „Destinace Karlovarský kraj“, „Objevujte“, „Aktivity“, „Lázně a wellness“ a „Naplánujte si svou návštěvu“. Aktualizace jednotlivých sekcí je zajištěna prostřednictvím napojení portálu na různé kulturní instituce a informační kanály. Správa portálu je pak přímo v režii Odboru kultury, památkové péče, lázeňství a cestovního ruchu Krajského úřadu Karlovarského kraje.

V současné době je turistický portál „ Živý kraj“ spuštěn ve zkušebním provozu. Čas během zkušebního provozu hodlá autor i provozovatel využít k doladění chodu i obsahu portálu a ke konzultacím s odborníky, podnikateli a veřejností. Do plného provozu pak bude i s jazykovými mutacemi uveden v novém roce.
Za stránku zodpovídá: Veronika Severová
Datum vydání: 28.11.2012 0:00