Úvodní strana > Krajské listy > Do konce roku bude mít sokolovská nemocnice nové výtahy

 Do konce roku bude mít sokolovská nemocnice nové výtahy

Vytahy v nemocnici
Obnovu celkem 12 výtahů v Nemocnici Sokolov zafinancoval Karlovarský kraj. Stavební akce přijde na 17, 5 milionu korun, pacienti a personál se kompletně zrenovovaných výtahů dočkají na konci letošního roku.

Obnova technologie výtahů začala poslední týden v září. Při jejím plánování bylo třeba zohlednit požadavky nemocničního prostředí na čistotu,  vyhovět požárním předpisům týkajícím se chráněné únikové cesty a nechat odstranit kdysi hojně používané dřevěné obložení.

„V současnosti práce postupují s ohledem na nutné zajištění obslužnosti mezi jednotlivými patry. Aby stavebníci omezili prašnost v objektech na minimum, musejí vždy jeden ze dvou výtahů vedle sebe vyřadit a oddělit sádrokartonovou příčkou, za níž se pak práce provádějí. Podle dosavadních informací vedení nemocnice zatím k průběhu akce nejsou výhrady,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Havel.

Výměna se týká nejvíce vytížených výtahů, ty zbývající se budou rekonstruovat v další etapě. V investicích do nemocnic v Sokolově, v Chebu i v Karlových Varech bude Karlovarský kraj pokračovat i v následujícím období.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 31.10.2012 0:00