Úvodní strana > Krajské listy > Logistická škola má díky krajským financím nový kabát

 Logistická škola má díky krajským financím nový kabát

SOS logisticka
V těchto dnech byla dokončena 3. etapa rekonstrukce kulturní památky Nový zámek v Dalovicích, kde sídlí střední odborná logistická škola. Budova má novou fasádu za 2, 5 milionu korun z krajského rozpočtu.

Zámeček uprostřed parku vybudovaný v roce 1875 Friedrichem von Riedelstein prošel v uplynulém období zásadní proměnou. Tři etapy novodobé obnovy budovy začaly v roce 2008 rekonstrukcí topení. „Následovala výměna oken a dveří, která probíhala v souladu s původní podobou zámku. V letošním roce zakončili stavbaři práce na obnově budovy zhotovením nové fasády,“vysvětlil náměstek hejtmana Martin Havel. Celkové náklady na tři etapy přesáhly 5 milionů korun.

Všichni návštěvníci zámeckého dalovického parku tak mohou obdivovat nejen památný Körnerův dub nedaleko školy, ale i opravenou památku. „Na 29. listopad 2012 chystá škola Den otevřených dveří s prohlídkou všech prostor. Naši studenti chtějí ukázat, že lze citlivě spojit nadstandardní technické vybavení se zachováním historické hodnoty této kulturní památky Karlovarska,“uzavřela ředitelka logistické školy Vladimíra Štrynclová.

 

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 29.10.2012 0:00