Úvodní strana > Krajské listy > Arménská delegace navštívila Karlovy Vary

 Arménská delegace navštívila Karlovy Vary

Setkání s Arménci
Desetičlenná delegace v čele s předsedou arménského Národního shromáždění Hovikem Abrahamyanem a velvyslancem Arménské republiky Tigranem Seiranianem, zahájila svůj čtyřdenní pobyt v České republice návštěvou našeho největšího lázeňského města.

Hosté zavítali do světoznámé sklárny Moser, kde si prohlédli výrobu tradičního českého skla. Poté následovala návštěva Magistrátu města Karlovy Vary a slavnostní oběd pořádaný hejtmanem Karlovarského kraje Josefem Novotným. Zástupci obou zemí mimo jiné srovnávali zákonodárný systém v České republice a Arménii, hovořili o vízové politice i lázeňské léčbě.

„Do Karlových Varů se jezdí léčit významná klientela ze zemí bývalého Sovětského svazu. Řada z nich využívá mezinárodní letiště v Karlových Varech, odkud létají pravidelné linky do Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu, Samary a Ťumeně,“ uvedl hejtman Josef Novotný. V odpoledních hodinách si Arméni prohlédli Muzeum Jan Becher i výrobní provozy karlovarské Becherovky. Poté se vrátili zpět do Prahy, kde jejich návštěva pokračuje

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 29.10.2012 0:00