Úvodní strana > Krajské listy > Krajské školy čekají letní opravy

 Krajské školy čekají letní opravy

Gymnazium Cheb
V době letních prázdnin vystřídají žáky v krajských školách stavebníci. Budou pracovat na opravách a rekonstrukcích za více než 12, 5 milionu korun.

Čilý stavební ruch bude panovat na Střední škole živnostenské Sokolov, kde se chystá první etapa rekonstrukce sociálních zařízení. Náklady činí téměř 2, 9 milionu korun. Třetí etapou bude pokračovat rekonstrukce vytápění a obvodového pláště za 1, 8 milionu korun na SOŠ logistické a SOU Dalovice. Rekonstruovat se bude přístupový mostek do SOU stravování a služeb Karlovy Vary, jehož přestavba přijde na více než 1, 7 milionu korun. „Všechny stavební akce jsme se snažili naplánovat tak, aby byly hotovy ještě před zahájením školního roku a nekomplikovaly organizaci vyučování,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Havel.

Novou výdejnu obědů budou mít od nového školního roku k dispozici žáci sokolovského gymnázia. Její zbudování přijde na 1, 3 milionu korun. Na SOŠ stavební v Karlových Varech se připravuje výměna oken za 1, 4 milionu korun. Opravy čekají také Gymnázium Cheb, kde se uskuteční výměna otvorových výplní za více než 1, 4 milionu korun.

SOŠ pedagogická, gymnázium a VOŠ Karlovy Vary má před sebou rekonstrukci sociálních zařízení za téměř 815 tisíc korun. K přestavbě sociálních zařízení dojde v Domově mládeže Střední lesnické školy Žlutice. Akce bude stát více než 756 tisíc korun. K opravě a nátěru dřevěných rámů oken se chystají v ZŠ, MŠ a praktické škole Karlovy Vary, náklady činí přes 245 tisíc korun. Na SPŠ keramické a sklářské v Karlových Varech budou řemeslníci rekonstruovat za 200 tisíc korun osvětlení učeben.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 29.6.2012 0:00