Úvodní strana > Krajské listy > Obchvaty Chebu a Hroznětína - největší letošní projekty na krajských silnicích

 Obchvaty Chebu a Hroznětína - největší letošní projekty na krajských silnicích

Silnice
Karlovarský kraj se letos chystá investovat do staveb a rekonstrukcí na silnicích II. a III. tříd s podporou evropských dotací 140, 7 milionu korun. Největšími projekty, které by chtěl kraj v tomto roce zahájit, je obchvat Hroznětína na Karlovarsku a jihovýchodní obchvat Chebu.

Obě stavby mohou začít už letos za předpokladu, že kraj získá dotace z Regionálního operačního programu Severozápad. „Celkové náklady odhadujeme v případě obchvatu Hroznětína na asi 474 miliony korun, obchvat Chebu přijde na zhruba 420 milionů,“ vyčíslil náměstek hejtmana Petr Navrátil s tím, že v červnu by měl kraj mít jasno, zda dotace na obě akce dostane.

I na další plánované stavby na silnicích chce kraj využít možnosti příspěvku z evropských fondů. Žádat o finance bude v přeshraničním programu Cíl 3 na financování rekonstrukce části silnice Aš – Hranice, z Operačního programu Životní prostředí se mu podařilo získat příspěvek na zajištění skalních masívů v Lokti nebo na trase Vojkovice – Velichov. V programu tzv. 15 ekomiliard na zahlazení následků těžby hnědého uhlí bude spolufinancována stavba části západního obchvatu Sokolova ve směru na Svatavu. Chystá se ale také výstavba okružní křižovatky ve Staré Roli nebo rekonstrukce mostů v Dolní Rotavě a Abertamech.

Další peníze půjdou na letní a zimní údržbu krajských silnic i na jejich drobnější opravy. „V tomto ohledu plánujeme náklady ve výši přes 274 miliony korun, kromě údržby silnic, na niž vydáme 204 miliony korun, je třeba provést odvodnění komunikací, dopravní značení nebo sanaci svahů,“ dodal Navrátil.

 

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 29.2.2012 0:00