Úvodní strana > Krajské listy > Záchranná služba v kraji zavádí systém rendez-vous

 Záchranná služba v kraji zavádí systém rendez-vous

Sanitni vuz

Od čtvrtka 1. března bude na Ašsku spuštěn systém organizace výjezdů posádek záchranné služby zvaný rendez-vous (RV). Vedení Územní zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje (ÚZZS KK) tím chce obyvatelům ašského výběžku zajistit větší dostupnost zdravotnické péče.


Princip spočívá v zachování dvou ašských posádek rychlé zdravotnické pomoci, kterou tvoří řidič-záchranář a zdravotnický záchranář, a jejich posílení o výjezdovou skupinu v rámci systému RV, jejímž členem je lékař. „Ta vyráží z Chebu na výzvu dispečinku, který vyhodnotí, zda je u nahlášeného případu potřeba lékařského zásahu,“ popsal lékařský náměstek ÚZZS KK Roman Sýkora.

Výhodou nového systému, pro který bude využíváno moderně vybavené terénní vozidlo s pohonem všech čtyř kol, je především operativnost a nezávislost lékaře záchranné služby na jednom sanitním voze. 

Vedení ÚZZS KK na téma systému RV jednalo také se starostou Aše Daliborem Blažkem. Znovu se zástupci záchranné služby a ašské samosprávy sejdou na konci května, kdy bude nově nastavený systém vyhodnocen.

Za stránku zodpovídá: Romana Nájemníková
Datum vydání: 29.2.2012 0:00