na stránkách školy. " >
Úvodní strana > Krajské listy > Gymnázium Ostrov zve na přijímačky nanečisto

 Gymnázium Ostrov zve na přijímačky nanečisto

Gymnazium Ostrov
V příštím školním roce budou moci studovat žáci Gymnázia Ostrov opět ve dvou třídách prim, tedy osmiletého oboru studia, a v jedné třídě čtyřletého oboru studia. Přesná kritéria přijímacího řízení jsou zveřejněna na stránkách školy.

Pro uchazeče o studium škola připravuje už tradiční a velmi hojně navštěvovanou akci – přijímací zkoušky nanečisto. Zájemci se mohou hlásit až do 24. února. „Samotné zkoušky nanečisto připravujeme na 17. březen pro všechny žáky 5. i 9. tříd, kteří podají přihlášku ke studiu na naši škole. Ihned po zkouškách nanečisto proběhne také instruktážní seminář, který přinese žákům informaci, jaké mělo být správné řešení a jaká je správná strategie při vypracovávání testů. Máme zájem na tom, aby každý uchazeč podal při přijímacích zkouškách svůj co nejlepší výkon a abychom tak přijali skutečně nejlepší z uchazečů,“ uvedl ředitel školy Jaroslav Šafránek.

Zkoušky gymnázium chystá ve spolupráci se společností SCIO, která zhotovuje veškeré testy i na ostré přijímací zkoušky. Cílem zkoušek nanečisto je co nejvěrněji simulovat prostředí skutečných zkoušek a poodhalit uchazečům jejich dosavadní slabší místa. Znamená to, že součástí vyhodnocení je nejen pořadí mezi všemi účastníky, ale i podrobný přehled správných odpovědí na všechny otázky. V minulých letech se potvrdilo, že jsou tyto zkoušky velkým přínosem zejména pro děti, které mívají trému či hůř zvládají stresové situace.

Uchazeči zaplatí pouze cenu za samotné testy, které si poté samozřejmě odnesou s sebou domů. Organizace i vyhodnocení zkoušek jsou zdarma. Podrobné informace o přijímačkách nanečisto, ale i o způsobu jak se na ně přihlásit, jsou také k dispozici na internetových stránkách školy www.gymostrov.cz nebo na telefonním čísle 353433761. Těšíme se na všechny zvídavé a šikovné děti, které se rozhodnou pro studium na Gymnáziu Ostrov!

 

 

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 31.1.2012 0:00