Úvodní strana > Krajské listy > Interaktivní galerie Becherova vila zve na únorové akce

 Interaktivní galerie Becherova vila zve na únorové akce

Vystava o skle

Interaktivní galerie Becherova vila zahajuje novou sezónu. Návštěvníkům nabídne česko - německý projekt Sklo - Sklu - Sklem /Glas - Gläser - Amgläsersten, který začíná vernisáží ve čtvrtek 2. února od 17 hodin.


Prezentace skleněných objektů českých a německých autorů vytvořených tradičními technologiemi ve sklářské huti Waldsassen potěší všechny obdivovatele křehkého transparentního materiálu a jeho netušených možností. K výstavě proběhne řada výtvarných dílen i workshopů pro veřejnost i školy. Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj a Česko – německým fondem budoucnosti. Exponáty si mohou návštěvníci prohlédnout do 9. dubna.

Galerie v Becherově vile uzavřela svůj první necelý rok působení . Za tu dobu do ní zavítali obyvatelé kraje i turisté, kteří měli příležitost vidět nejen výstavy, ale účastnit se také fotografických a výtvarných workshopů.Do Becherovy vily si našly cestu i školy. „Dopoledních programů – galerijních animací, připravovaných ke každé výstavě se stále v hojnější míře zúčastňují základní školy, z čehož máme mimořádnou radost. Program vily je zpestřený každý měsíc výtvarnými dílnami, lidé si mohou vyzkoušet točení na hrnčířském kruhu, malování na porcelán nebo výrobu textilních šperků,“ uvedla kurátorka Becherovy vily Ivana Klsáková.

Program únor 2012:
Výstava Sklo/Sklu/Sklem – Glas/Gläser/Amgläsersten
Od 2.2. do 9.4.2012
Prezentace skleněných objektů českých a německých autorů vytvořených tradičními technologiemi ve sklářské huti Waldsassen. Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj a Česko – německým fondem budoucnosti.

Plastic Art
8.2.2012 od 16:30 do 18:30
Výtvarná dílna Mgr. et MgA. Zdeny Bílkové a Mgr. Pavly Vargové zaměřená na využití plastového odpadu. Z obalů od  PET lahví a jiných plastů vzniknou netradiční brože, dekorace či šperky.

Netradiční šperk z látky a plsti II. 
22.2.2012 od 16.30 do 18.30
Druhé pokračování výtvarné dílny Mgr. et MgA. Zdeny Bílkové a Mgr. Pavly Vargové zaměřené na výrobu netradičních šperků z látky, plsti, korálků a jiných materiálů.

 

 

 

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 30.1.2012 0:00