Úvodní strana > Krajské listy > Policie v kraji má nové sídlo

 Policie v kraji má nové sídlo

Policejni reditelstvi
Krajští policisté mají od nynějška k dispozici novou moderní budovu, kam postupně přesídlí převážně výkonné policejní útvary. O vybudování policejního sídla v Karlových Varech Dvorech bylo rozhodnuto poté, kdy vznikly kraje, čemuž se přizpůsobil i záměr vybudování čtrnácti krajských policejních ředitelství.

„Je to nelehká doba, proto je malým zázrakem, že se projekt výstavby nové budovy podařilo dovést do konce,“ uvedl během slavnostního otevření policejního sídla ministr vnitra Jan Kubice.

Zbudování nového objektu přišlo na 178 milionů korun a to včetně vnitřního zařízení. Tyto peníze byly uvolněny z rozpočtu Policie ČR. „Chtěl bych ubezpečit státní kasu, že poté, co díky výstavbě nové budovy můžeme opustit asi 8 nemovitostí, peníze se odtud vrátí zpět,“ vysvětlil krajský policejní ředitel Oldřich Tomášek. Zhruba milion korun ročně uspoří policie na nákladech na provoz budov.

Od počátku prací na projektu byl sledován jako hlavní cíl vybudování důstojných prostor pro výkonné policisty okresu Karlovy Vary. Budova má 5 podlaží a budou v ní sídlit útvary o celkovém počtu cca 200 policistů a 50 občanských zaměstnanců. V budově je pracoviště kriminalistických techniků, cely pro zadržené pachatele nebo moderní výslechová místnost pro děti. Před objektemje parkoviště pro veřejnost a zaměstnance, za budovou pak parkoviště pro policejní vozy.

Policejní ředitelstvíDokončení policejního sídla přivítal také hejtman Josef Novotný, který policejnímu řediteli předal prapor krajské policie. Podle hejtmana je to další střípek do mozaiky krajských institucí, které má plnohodnotný kraj mít. Na jednom místě tak obyvatelé budou mít k dispozici služby krajského úřadu, policejního ředitelství, krajské knihovny nebo v budoucnu Úřadu práce.
Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 30.1.2012 0:00