Úvodní strana > Krajské listy > Budoucí maséři se stěhovali ze suterénu do přízemí

 Budoucí maséři se stěhovali ze suterénu do přízemí

Otevreni ucebny masazi

Studenti Střední zdravotnické školy v Chebu získali dvě nové učebny v přízemí objektu. Masérnu, která vznikla přebudováním šaten, a učebnu s didaktickou technikou. Náklady ve výši zhruba 300 tisíc korun byly uhrazeny z investičního fondu školy.


Učebna, kterou využívají studenti oboru Masér sportovní a rekondiční, se do nových prostor přestěhovala ze suterénu. „Je prostornější, světlejší, dá se dobře větrat,“ shrnula učitelka odborných předmětů Kateřina Štochlová s tím, že se zde studenti  vedle masážních technik učí také vyšetřit a posoudit zdravotní stav klientů. Těmi jsou jejich spolužáci nebo sjednaní figuranti, do budoucna by ale škola mohla nabízet služby i zájemcům o masáže z řad veřejnosti.

Hosté se zajímali o masáž lávovými kameny.

Původně měl být projekt velkorysejší. „Vyměnit učebny a posilovnu za šatny a v těch vybudovat masérnu, malé wellness, posilovnu a učebnu terapií, by ale stálo 3,2 milionu korun. Škola tolik finančních prostředků nemá, a tak se muselo rychle najít jiné řešení: zredukují se šatny, vybuduje se pouze učebna masáží a po rozšíření studovny vznikne učebna s didaktickou technikou,“ popsal ředitel školy Zdeněk Hrkal.

Jak uvedl krajský radní pro oblast školství Vratislav Emler, chebská ´zdrávka´ má v krajském školském systému své pevné místo. „Vedení školy má jasnou představu, jak podmínky pro výuku dále zlepšit. Pokud na to budou finanční prostředky, kraj ji podpoří," řekl radní Emler.

Za stránku zodpovídá: Romana Nájemníková
Datum vydání: 27.1.2012 0:00