Úvodní strana > Krajské listy > Nejlepší kroniku roku má opět Rotava

 Nejlepší kroniku roku má opět Rotava

Setkani kronikaru
Tři desítky kronikářů se sešly na tradičním semináři, v jehož úvodu vyhlásila radní pro oblast kultury Eva Valjentová nejlepší kroniku roku. Prvenství obhájila kronika Rotavy, vedená Martinou Bečkovou.

 „Letos měla porota velmi obtížné rozhodování. Kroniky Ostrova a Sokolova získaly shodný počet bodů, proto jsme udělili dvě třetí místa, druhé místo obsadil Cheb“ uvedla Eva Valjentová, která nejlepším kronikářům předala ocenění.

Vítězka Martina Bečková vede obecní kroniku Rotavy 12 let. „Snažím se naši kroniku obohatit zajímavými vzpomínkami nejstarších obyvatel Rotavy. Pokud to jsou navíc rodáci, kteří v naší obci prožili celý život, jsou jejich příběhy ještě cennější,“ podělila se o své zkušenosti Martina Bečková.

Kronika Chebu

Ručně psanou kroniku vedenou Jindřichem Turkem má město Cheb. „Kroniku jsem začal psát v 17 letech. Je to kronika mojí rodiny, která je v současné době něco těžší než ta chebská. Moje první setkání s kronikou se ale odehrálo ve Valči, kde jsem ještě jako žák základní školy viděl tamní zámeckou kroniku. Už tehdy jsem věděl, že se této práci chci věnovat,“ popsal své začátky Jindřich Turek.

Vítězné obce kromě diplomu získaly i finanční ohodnocení. První místo 5 tisíc, druhé tři a třetí dva tisíce korun.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 28.11.2011 0:00