Úvodní strana > Krajské listy > Hejtman přislíbil podporu někdejším olympionikům

 Hejtman přislíbil podporu někdejším olympionikům

Hejtman s olympioniky
Podporu ve výši 100 tisíc korun přislíbil hejtman Josef Novotný Nadačnímu fondu západočeských olympioniků, jehož cílem je pomoc sportovcům, kteří na olympiádách reprezentovali kraj a ocitli se ve finanční tísni.

Nadační fondy, které působí po celé republice se snaží aktivně vyhledávat někdejší olympioniky, kteří se v minulosti nemohli sportem zabezpečit do budoucna a zápasí s nepříznivými životními podmínkami. „Naše organizace vznikly proto, že v roce 2007 parlament neschválil pomoc bývalým reprezentantům, kteří svými úspěchy proslavili republiku,“uvedl předseda správní rady Vladimír Jarý, medailista z olympiády v Mnichově v házené.

Hejtman Josef Novotný se zajímal o to, jak nadace působní v rámci Českého olympijského výboru a jak se dá sportovcům pomoci. „Cítím to jako ostudu státu a myslím si, že byste měli znovu dát podnět parlamentu, například přes Asociaci krajů České republiky,“ poznamenal Josef Novotný. Podle jeho slov by příspěvky někdejším olympionikům mohly jít například z navrhovaného loterijního zákona. Peníze od kraje chce nadaci předat na slavnostním vyhlášení ankety Sportovec roku, kterou každoročně Karlovarský kraj pořádá.

Nadační fond západočeských olympioniků vznikl v červnu letošního roku. Zatím má 34 členů, kteří se aktivně snaží vyhledávat bývalé sportovce z této oblasti a zjistit, v jakých podmínkách žijí a zda nepotřebují pomoc.

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 21.10.2011 0:00