Úvodní strana > Krajské listy > Kraj chce ochránit magistrálu, zanese ji do územního plánu

 Kraj chce ochránit magistrálu, zanese ji do územního plánu

Lyzari

Krušnohorská magistrála je vyhledávaná v létě zejména cyklisty a v zimě běžkaři. Její část vede po hřebenech hor v Karlovarském kraji. Ten ji chce bránit před nevhodnými zásahy tím, že ji zahrne do svého územního plánu. Totéž by měly udělat i obce na trase.


Ve svých územních plánech ji v současné době mají jen některé z nich, jelikož magistrála nikdy nebyla vedena jako souvislá trasa.

„Oproti stávajícímu stavu bude posun v tom, že veškeré plánované činnosti, které by se magistrály dotkly, budou muset být projednány s příslušnými orgány,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil s tím, že zanesení magistrály do územních plánů předcházela podrobná analýza. Jejím smyslem bylo určení optimální trasy a shromáždění důležitých informací, jako prevence možných konfliktů s jinými zájmy. Osloveni byli zástupci obcí i jejich sdružení, Karlovarského a Ústeckého kraje, ale i orgány ochrany přírody a lesní správy na trase.

„Jako podklad pro aktualizaci krajského územního plánu byla doporučena zhruba čtyřicetikilometrová trasa z Bublavy přes Horní Blatnou a Boží Dar až k Loučné pod Klínovcem,“ popsal náměstek Navrátil.

Celá Krušnohorská magistrála měří téměř 250 kilometrů. O údržbu jednotlivých úseků se starají obce, kterým na to Karlovarský kraj poskytuje okolo půl milionu korun ročně.

Za stránku zodpovídá: Romana Nájemníková
Datum vydání: 29.7.2011 0:00