Domů Aktuality Hry V. letní olympiády dětí a mládeže ČR jsou úspěšně za námi

Hry V. letní olympiády dětí a mládeže ČR jsou úspěšně za námi

Do Olomouce odjela Karlovarský kraj reprezentovat 215 členná výprava soutěžících a trenérů v 19 disciplínách. Sportovci z Karlovarského kraje získali celkem 20 medailí (7-10-3) a ziskem 163 bodů obsadili v neoficiálním bodovém hodnocení krajů celkové 13. místo.

To je oproti minulé letní olympiádě značný posun, protože v táboře získala výprava pouze 5 cenných kovů, přičemž žádný nebyl zlatý. Nejúspěšnějším sportovním odvětvím v počtu získaných medailí byla cyklistika, kde se našim mladým cyklistů a cyklistce podařilo získat 8 medailí (2-4-2), přičemž Aneta Klauková se stala se ziskem 6 medailí nejúspěšnější sportovkyní naší výpravy (2-2-2). Dále určitě zabodovala královna sportů atletika, kde se podařilo v celém průběhu klání získat 5 medailí (2-3-0) a atleti se tak stali druhou nejúspěšnější částí naší výpravy.

Celkově lze hodnotit alelické výkony na olympiádě jako velmi zdařilé a mnoho reprezentantů, nejen našich, si zlepšilo nejen své osobní rekordy, ale často padaly i rekordy olympijské. Na letošních Hrách se také velmi dařilo kolektivním sportům, kdy výprava basketbalistek získala zlaté medaile a jako jediné družstvo prošlo celým turnajem bez ztráty jediného bodu.

Velmi dobře si také vedly naše volejbalové naděje v kategorii děvčat, která nakonec po tuhém semifinálovém boji a boji o 3. místo skončily na nepopulárním 4. místě, ale i zde se nám může blýskat na lepší časy, protože zápasy odehrála děvčata opravdu velmi dobře a se ctí.

Pozadu nezůstaly ani naši mladí fotbalisté, kteří až do závěrečného zápasu ve skupině hráli o postup do semifinále, ale porážka s celkem Hlavního města Prahy je bohužel odsoudila do pole poražených.

Určitým překvapením bylo vystoupení naší tříčlenné boxerské výpravy, která se nakonec vrátila se 3 medailemi (0-2-1) a výpravy zápasníků v řeckořímském stylu, kteří získali také jednu z medailí, a to stříbro. Mezi zlaté sporty se dále zařadili tenisté a golfisté. Dále naši závodníci získali i několik dalších bodovaných míst.

Medaile získali:

Štafeta ml. žákyně ve složení Valerie Bílková, Jana Novotná a Markéta Petrikovičová – Atletika – 1. místo ve štafetě 3 x 300 m

Štafeta ml. žáků ve složení David Richter, Dominik Křesťan a Filip Sochůrek – Atletika – 1. místo ve štafetě 3 x 300 m