Úvodní strana > Krajské listy > Kraj vydává jubilejní pohlednici k desetiletí své existence

 Kraj vydává jubilejní pohlednici k desetiletí své existence

Pohlednice KK
Karlovarský kraj slaví desetileté výročí svého vzniku vydáním unikátní pohlednice s logem 10 let. Pohlednice v počtu 12 500 kusů budou k sehnání během příštího týdne v 23 infocentrech napříč regionem a v Krajské knihovně Karlovy Vary.

„Vydání této pohlednice je naší další aktivitou v sérii akcí, které jsme k oslavám deseti let uskutečnili. Kromě jiného to bylo vyhlášení soutěže Nejlepší nápad desetiletí, soutěž 10 let s památkami Karlovarského kraje, před časem odstartovalo také klání obcí Vesnice desetiletí,“ uvedl hejtman Josef Novotný a dodal, že pohlednice je k mání zdarma a její nízký náklad má zdůraznit výjimečnost vydání.

Pohlednice zobrazuje známá a atraktivní místa i události v kraji. Konkrétně hrad Loket, klášter v Chlumu sv. Maří, statek Bernard v Královském Poříčí, kostel sv.Mikuláše v Chebu, cenu udělovanou každoročně na MFF v Karlových Varech, zámek Bečov nad Teplou, řeku Ohři, fontánu v Mariánských Lázních, chebský Špalíček, kolonádu ve Františkových Lázních i pohled na lázeňské centrum Karlových Varů. „Náklady na výrobu pohlednic činily celkem asi 60 tisíc korun. Věřím, že se pohlednice budou líbit našim obyvatelům i návštěvníkům kraje. V případě velké poptávky pravděpodobně zvážíme dotisk,“ uzavřel hejtman.

Za stránku zodpovídá: Jana Pavlíková
Datum vydání: 22.4.2011 0:00