Úvodní strana > Krajské listy > Prezident Václav Klaus v Karlovarském kraji

 Prezident Václav Klaus v Karlovarském kraji

návštěva prezidenta
Na pozvání hejtmana Josefa Pavla přijel 11. dubna 2006 na třídenní návštěvu Karlovarského kraje prezident Václav Klaus s manželkou. Během svého pobytu navštíví devět měst a obcí. Setká se s občany, podnikateli, zástupci státní správy i samosprávy.

První prezidentovy kroky vedly do krajské knihovny

V nově zrekonstruované krajské knihovně přivítal Václava Klause hejtman Josef Pavel. Prezident se poté pozdravil se zástupci státní správy i samosprávy a prohlédl si dokument o výstavbě knihovny. „Vyhlásil bych anketu,  v níž bych se ptal, kdo z přítomných už knihovnu navštívil,“ řekl s úsměvem prezident. „ Musela by být ale anonymní,“ dodal. Poté  předali oba politikové šek na 100 tisíc korun stříbrnému medailistovi z OH v Turíně Lukáši Bauerovi. Ten se přiznal, že je v krajské knihovně poprvé. „ Poslední čtyři měsíce jsem ale intenzivně  trénoval a závodil, teď to napravím,“ slíbil Lukáš Bauer. Hejman Josef Pavel konstatoval, že knihovna funguje v nových prostorách teprve čtyři měsíce a počet čtenářů se neustále zvyšuje. Poté si prezidentský pár  v doprovodu hejtmana s chotí prohlédl prostory krajské knihovny. V dětském oddělení je zaujalo malířské umění nejmenších dětí,  které se tam každé úterý zabývají různými výtvarnými technikami.

Oběd se podával v jídelně Prvního českého gymnázia v Karlových Varech

Další zastávkou prezidentského páru bylo První české gymnázium v Karlových Varech. Už před budovou vzácné hosty vítal ředitel gymnázia Zdeněk Papež, který je za doprovodu školního pěveckého sboru uvedl na akademickou půdu. Paní Livii Klausovou zaujalo  vystoupení sboru natolik, že jej pozvala na Hrad, kde by  měl  přednést svůj repertoár při některé ze slavnostních akcí.  Se studenty, kteří se zajímali  především o problematiku referenda a zavedení eura, pak prezident diskutoval v naplněné tělocvičně. Společně se studenty prezidentský pár také poobědval. Podávala se hovězí polévka s domácími nudlemi, králík na smetaně a jako zákusek bublanina. Návštěva pokračovala setkáním s občany Nejdku a Karlových Varů.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 11.4.2006 0:00