Úvodní strana > Krajské listy > Hejtmanem Karlovarského kraje byl opět zvolen Josef Pavel z ODS

 Hejtmanem Karlovarského kraje byl opět zvolen Josef Pavel z ODS

Noví zastupitelé kraje složili slib do rukou hejtmana Josefa Pavla
Hejtmanem Karlovarského kraje bude i další čtyři roky Josef Pavel z ODS. Z pětačtyřicetičlenného zastupitelstva pro něj na ustavující schůzi Zastupitelstva Karlovarského kraje hlasovalo 28 zastupitelů koalice ODS a ČSSD. Další dva hlasy dostal i od dvojice zastupitelů Koalice pro Karlovarský kraj.

Proti jeho nominaci nebyl nikdo. Hlasování se zdrželo dvanáct zastupitelů KSČM a tři zastupitelé Evropských demokratů.

 

Na místě statutárního zástupce hejtmana zůstává pro příští čtyři roky podle koaliční dohody Jan Zborník (ODS), do jehož kompetence náleží regionální rozvoj a doprava. Stejně tak obhájil post náměstka pro oblast kultury, lázeňství a cestovního ruchu Jiří Behenský (ČSSD). Další z náměstků hejtmana Petr Horký (ČSSD) ve funkci také zůstává, ovšem mění obor. Zdravotnictví místo něj přebírá uvolněný člen zastupitelstva Jiří Mutinský (ODS). Horký bude odpovídat za oblast majetkoprávní, legislativní a za činnost Sekretariátu Regionální rady soudržnosti NUTS2-Severozápad.

 

Novým náměstkem hejtmana je Jiří Červenka (ODS), který bude odpovídat za ekonomiku a informatiku. V Radě Karlovarského kraje zůstává i uvolněná členka zastupitelstva Ellen Volavková (ODS), která má na starosti sociální záležitosti. Novými uvolněnými členy zastupitelstva, kteří v radě kraje zasednou, jsou Kamil Řezníček (ODS) odpovídající za oblast školství a mládeže a Luboš Orálek (ODS), který bude zodpovídat za oblasti životního prostředí a revitalizaci krajiny.

Rada Karlovarského kraje

Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 9.12.2004 0:00