Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj vydal novou cyklistickou mapu regionu

 Karlovarský kraj vydal novou cyklistickou mapu regionu

Cyklomapa
Novou cyklistickou mapu vydal Karlovarský kraj v nákladu 10 000 kusů. Náklady na její pořízení činily 250 000 korunpeníze vydal kraj ze svého rozpočtu. Mapa je trojjazyčná, obsahuje údaje v češtině, angličtině a němčině. Lidé si ji budou moci zakoupit v regionálních a městských infocentrech a v krajské knihovně od poloviny srpna.

Jedná se o druhou cyklistickou mapu, kterou vydal Karlovaraský kraj, první vyšla v roce 2004. Celý náklad je již rozebrán. Mapa vychází v měřítku 1: 75 000, lidé v ní najdou aktualizované údaje o cyklostezkách a cyklotrasách, místa, kde mohou na kole  pohodlně překročit česko-německou hranici,“ informuje náměstek hejtmana Jiří Behenský.

Zakreslena je i páteřní cyklostezka (celkem 110 km v Karlovarském kraji) podél Ohře včetně hotových (cca ) a vyznačených (cca 50 km) úseků.  Nechybí ani vyznačená trasa Euregia Egrensis, která měří v Karlovarském kraji cca 172 km. „Cyklisti zde najdou i seznam infocenter v regionu či doporučené trasy v Karlových Varech a lázeňských lesích. Mapa rovněž radí jak přepravovat kola ve vlacích a cyklobusech. Její součástí je také zvlášť vyznačená mapka cyklotras na Toužimsku nazvaná „Cesta z města“, uzavřel Jiří Behenský.
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 8.8.2007 0:00