Úvodní strana > Krajské listy > Karlovarský kraj pomáhá neziskovým organizacím k dotacím

 Karlovarský kraj pomáhá neziskovým organizacím k dotacím

členka Rady Karlovarského kraje Ellen Volavková
Rada Karlovarského kraje schválila dohodu s Nadací rozvoje občanské společnosti (NROS), která má pomoci nestátním neziskovým organizacím k získání prostředků z dotačních fondů Evropské unie. Kraj přitom bude pomáhat organizacím s přípravou žádostí o dotace.

NROS ( www.nros.cz/) bude na území Česka zajišťovat globální grant, který se týká operačního plánu rozvoje lidských zdrojů. "Aby neziskové organizace měly snadnější přístup k dotacím, kraj schválil dohodu o partnerství. Kraj bude vyřizovat administraci, proškolování, radit s případnými problémy a podobně," říká členka Rady Karlovarského kraje Ellen Volavková. Na hejtmanství bude na tyto záležitosti vyčleněna konkrétní osoba, která bude mít pomoc nestátním organizacím na starosti.

Globální grant je zaměřen zejména na skupiny, kterým hrozí vyčlenění ze společnosti z nejrůznějších důvodů. "Jde hlavně o mladistvé, kteří jsou ohroženi patologickými jevy, etnické skupiny i dlouhodobě nezaměstnané," konkretizuje Volavková.

Projekty, které uspějí, mají přitom šanci získat stoprocentní financování. Evropský sociální fond pokrývá 75 procent nákladů a ministerstvo práce a sociálních věcí 25 procent. Projekty by měly být zaměřeny na rozšíření nabídky nebo zvýšení kapacity služeb, které neziskové organizace poskytují.

Kromě konkrétní pomoci organizacím kraj chce neziskovým organizacím pomáhat i formou poskytování informací. Na webových stránkách Karlovarského kraje jsou umisťovány aktuální informace pro neziskové organizace, které si mohou i vyžádat pravidelné zasílání novinek e-mailem.

"První žádosti bude možné přijímat zřejmě už do konce srpna nebo od září. V okamžiku, kdy obdržíme od NROS první informace," dodává Ellen Volavková.

www.nros.cz/
Za stránku zodpovídá: Andrea Bocková
Datum vydání: 18.8.2004 0:00